Sel teisipäeval ja kolmapäeval, 27. ja 28. augustil algas Ajavaka pärandikoolis Avinurme põrandateki kudumise kursus Veinika Västriku juhendamisel. Seekordse ettevõtmise eesmärgiks on taaselustada Avinurme piirkonnas Avinurme põrandateki kudumise traditsioon. Täpsemalt just lõimeripstehnikas põrandatekkide kudumine, mille poolest Avinurme naised 1950–1970ndatel silma paistsid.

Alustuseks rääkis Veinika ka Avinurme vaiba kudumise traditsioonist ja siinsete vaipade eripäradest (loe sellest ka siit). Ning seejärel võis kanga loomise õppimine pihta hakata.

Mõned päevad enne kursuse algamist saime kätte ka uued kangasteljed, käärpuud ja muud tarvikud, mille soetamist toetas rahaliselt kohaliku omaalgatuse programm. Nii algasid vaibakudumise kursused rõõmsalt uute käärpuude kokkupanemisega, et nendel lõimi käärima hakata.

Kangastelgede taha me seekord muidugi veel ei jõudnud – ent peale kahepäevast usinat käärimist valmisid esimesed lõimepatsid neljale põrandatekile. Telgedele jõuavad nad juba augustis.

Kursuse korraldamist ja Avinurme põrandateki kudumise traditsiooni taaselustamist toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus. Suur aitäh projekti toetajatele!