Avinurme Ajavakk
Ajavaka pärandikoolis on sisse seatud teljetuba ehk kangakudumise ateljee, kus saab proovida nii lõimeripstehnikas Avinurme vaipade kudumist kui ka muid traditsioonilisi kangakudumistöid.

Kohaliku omaalgatuse programmi toetusega soetasime Ajavaka pärandikoolile uued kaasaegsed kangasteljed ja käärpuud, ent teljetoas on ka vanemaid maa- ja kiritelgi. Nii on võimalik järele proovida kudumist nii kaasaegsete kui ajalooliste töövahenditega.

TELJETOAS SAAB:

Teljetoas pakume võimalust õppida ja proovida kangakudumist:

  • Korraldame kursuseid ja õpitubasid kangakudumise, eelõige lõimeripstehnikas Avinurme niidivaipade kudumise õppimiseks.

Saad osaleda nii Ajavaka pärandikoolis toimuvatel kursustel ja koolitustel, aga soovi korral tellida eraldi töötoa.

  • Teljetoas saab käia kudumas telgedele rakendatud kangaid.

Meie põhieesmärgiks on tutvustada lõimeriptehnikas Avinurme vaipade kudumist. Seetõttu on teljetoas järeleproovimiseks üleval vaibakangas. Aga proovida saab ka muid traditsioonilisi kudumistöid.

  • Meie kangastelgedel saab kududa ka enda päris oma lõimeripstehnikas põrandateki.

Kui Sul on soov kududa endale oma maitse järgi põrandatekk, saame aidata mustri ja lõimide valimisel, käärimisel ja kanga rakendamisel. Saad tulla teljetuppa omale vaipa kuduma.

  • Pärandikooli käärpuudel saab käärida oma vaiba või kanga lõimi.

Pärandikooli käärpuud on kogukondlikuks kasutamiseks ning meie juures saab käia kangast käärimas ka oma kodus kudumiseks. Samuti võime aidata käärimistöödel.

Teljetoas toimuvate koolituste, õpitubade ja kudumistalgute kohta saab jooksvalt informatsiooni meie kodulehelt ja Facebooki lehelt.

Kui soovid tulla teljetuppa kuduma töös olevaid kangaid või omale kangast käärima, võta meiega ühendust ja lepime aja kokku: avinurme@ajavakk.ee.

Õpetame lõimeripstehnikas põrandatekkide mustrite loomist, kanga käärimist, rakendamist ja kudumist.

Kui soovid omale lõimeripstehnikas vaipa kududa, aitame ka vaiba disainimisel, kanga käärimise ja rakendamise juhiste väljatöötamisel.

Võta meiega ühendust: avinurme@ajavakk.ee või jäta sõnum Facebooki messengeri.