2022. aastal jätkame Ajavaka pärandikoolis eelmisel aastal alustatud teemadega: jaanuaris algab Avinurme põrandateki mustrite lugemise ja talletamise kursus Veinika Västriku juhendamisel ning veebruarist alates jätkub traditsioonilise puukäsitöö meistrikursus Meelis Kihulase juhendamisel 🙂

Vaata lisaks: http://ajavakk.ee/parandikool/

Veinika Västriku juhendamisel alustame 29. jaanuaril Avinurme põrandatekkide mustrite lugemise, talletamise ja loomise kursusega.

Kursus on osa suuremast projektist, mille eesmärgiks on talletada Avinurme pärandtekkide mustrid ja rakendused. Kursusel õpime lõimeripsvaipade mustreid lugema ja üles märkima ning kangarakenduse jooniseid koostama. Kursusel õpitut kasutame Avinurme põrandakattepärandi dokumenteerimisel ja talletamisel.

Kursuse saatel loome ka uue tekikanga, et eelmisel aastal õpitut meelde tuletada ning kangarakenduse jooniste kasutamist praktikas järele proovida.

Kursuse täpsem info ja registreerimine.

2022. aastal jätkame Ajavaka pärandikoolis ka Meelis Kihulase puukäsitöö meistrikursusega.

Meistrikursuse teine hooaeg koosneb kaheksast kahepäevasest koolitusest, mille käigus asume õppima nende puuriistade valmistamist, mille poolest Avinurme ajalooliselt tuntud oli: laudnõu, peergkorv ja õllekann ning samutu õpime oma kätega talupojatooli valmistama – sest oma koduse mööbli valmistamine oli omal ajal ju elementaarne oskus. Tule tee tutvust traditsioonilise puukäsitöö põneva maailmaga. Kursusel osalemine ei nõua varasemaid puutöö kogemusi, seevastu pakub meeldejäävaid elamusi. Ning mis saab olla vägevam, kui aasta lõpus istuda oma kätega valmistatud toolil, juua enda tehtud kannust musta lehma piima, visata saunas kerisele vett isetehtud kapast ning hoida köögis igasuguseid mugulaid enda meisterdatud peergkorvis. Elu on kohe ilusam!

Lisainfo ja registreerimine.