Avinurme Ajavakk ja Avinurme koduloomuuseum korraldavad märtsis mälestuste kogumise talgud!

“Kes tera ei kogu, see vakka ei saa!” – see vanasõna on Avinurme Ajavaka motoks. Märtsis palume kõikide Avinurme kandi inimeste abi, et koguda üheskoos mitu uut vakatäit mälestusi Avinurme küladest, inimestest ja tegemistest.

Ajahambad purevad kogukonna mälu väsimatu järjekindlusega. Vaid mälestuste talletamine ja jagamine aitab meie vanavanemate ja vanemate, meie endi ja siinse kogukonna minevikku elus hoida. Erinevate Eesti muuseumite arhiivides uurimistööd tehes saab ikka ja jälle heameelt tunda, et Avinurme inimesed on oma mälestusi tulevastele põlvedele jäädvustanud. Sama suur tänutunne on nende avinurmikute ees, kes on koostanud siinsest kultuurielust kroonikaid, kirja pannud mälestusi, kogunud ja jaganud materjale ning aidanud Avinurme Koduloomuuseumil aastakümnete jooksul kohalikku ajalugu talletada.

Mihkel Silla kirjutatud mälestused Eesti Rahva Muuseumile 1931. aastast (ERM EA15)

Selleks, et kohalike mälestuste jäädvustamisele uut hoogu anda, teeme märtsist mälestuste kogumise kuu.

Pange kirja oma mälestusi, vestelge vanemate ja vanavanematega, jagage meiega pilte ja videomaterjale minevastest sündmustest – aidake muuta Avinurme kultuurimälu tummisemaks ja toekamaks.

Seekordse mälestuste märtsi teemaks on “AVINURME LOOD” – just nii üldine, sest jäädvustamist ja jagamist väärivad siinse elu erinevad tahud nii nõukogude ajast kui taasiseseisvumise päevilt, ent ka tänased toimetused on homne ajalugu ning kasvõi praegusel koroona-ajal kogetu tuleks ajalukku kirjutada!

Oodatud on lood säravatest Avinurme inimestest ning kohalikku eluolu kujundanud asutustest, alates meie juubilarist – Avinurme lasteaiast – ja siinsetest koolidest. Kuid kirjutamata on ka tünnitehase, UKU ja kolhoosi, haigla ja apteegi, kaupluste, baaride-kõrtside ja paljude teiste asutuste ja neis tegutsenud inimeste lood. Ning seda nimekirja võiks veel pikalt jätkata ..

Valik pilte Avinurmest. (Vaata suuremalt)

Saatke oma mälestused meile meilitsi või alloleva veebivormi kaudu – või helista ja lepime mälestuste kogumise aja kokku.

Katre Pärn
avinurme@ajavakk.ee
566 19 492
Avinurme Ajavakk

Katre Mölder
katre.molder@mustvee.eu
53 415 646
Avinurme Koduloomuuseum

MÄLESTUSTE SAATMISE VEEBIVORM

Saada selle vormi kaudu meile oma mälestus või muu info mälestuse või mäletaja kohta, mis on abiks Avinurme lugude kogumisel.

MÄLESTUSTE MÄRTS 2021
(tähemärkide arv kuni 40 000)